CHM1DNIU BUS 1P 10X38MFH30A 600V MIDGET-
 Previous
 Next
Class CC - CHM1DNIU BUS 1P 10X38MFH30A 600V MIDGET- - CHM1DNIU
EATON BUSSMANNlogo
EATON BUSSMANN
Product code:
BUSCHM1DNIU
Mfr Number:
CHM1DNIU
Contact your local branch to check product availability.
Look up branches
Log In
to view your price and product availability

Contact your sales representative to confirm availability.
Available Lengths
 EA
Min: 6 EA , Multiple  6 EA
View Alternative
 Item already in cart

 Add to cart
  
Technical Documents

Technical Documents
 Back
Product Details

Product Details
Eaton Bussmann series CHM modular fuse holder, 600V (UL), 690V (IEC), 30A (UL), 32A (IEC), 200 kAIC, Modular fuse holder, Single-pole - CHM1DNIU
Supplemental fuse holders, clips and blocks to meet any type of application that may be out there
Technical Specifications
Technical Specifications
Class CC
DESCRIPTION CHM1DNIU 1P 10X38MFH30A 600V M